Podle zápisu v pamětní knize farnosti byl varhany postaveny v roce 1813. Jméno stavitele varhan se však dosud nepodařilo zjistit. Jisté je, že při stavbě byla použita starší sedmirejstříková vzdušnice, která tvoří základ druhého manuálu.
Nástroj je vestavěn do výtvarně zajímavé třídílné varhanní skříně, opatřené zelenohnědým fládrem, hrací stůl stojí volně uprostřed kůru. Prospektové píšťaly hlavních skříní jsou původní cínové, v pozitivu jsou píšťaly již novější.
Dispozice varhan prošla v minulosti řadou úprav, z nichž největší zásah provedl v roce 1962 František Bílský z Kutné Hory. V hlavním stroji byly zcela odstraněny smíšené alikvotní řady. Místo nich zde stojí Salicionál 8’ a zvukově nezajímavá Sesquialtera. Nová Mixtura byla vyvedena na pneumatický dodatek, umístěný za varhanní skříní. Dispozičně přestavěn byl i celý pedál a zejména pozitiv v zábradlí kůru, který byl ochuzen o zvukovou korunu.
Díky krajské dotaci a nemalého příspěvku z obecního úřadu proběhlo již několik etap oprav, při kterých byl celkově rekonstruován hrací stůl, pozitiv v zábradlí kůru a pedálový stroj. Práci provedl varhanář Vít Mišoň a díky bohaté dispozici
obnovených částí varhan i pečlivé práci varhanáře je výsledek velmi uspokojivý.
I. man (C – c3, 45)
Principal 8´
Flétna 8´
Salicional 8´
Octava 4´
Flétna 4´
Quinta 3´
Octava 2´
Sesquialtera 3x
Mixtura
II. man (C – c3, 45)
Copula 8´
Principal 4´
Copula 4´
Fugara 4´
Octava 2´
Quinta 1 1/3´
Mixtura
Pedál (C – a, 18)
Subbas 16´
Octavbas 8´
Quintbas 6´
Principalbas 4‘
Cornet
Marc-Antonie Charpentier – Te Dem (Preludium), upr. V. Uhlíř
Johann Sebastian Bach – Preludium g moll